DLA SZKÓŁ

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA Z ZAKRESU EDUKACJI PLASTYCZNEJ I RZEMIEŚLNICZEJ

Organizowane w CDS zajęcia to doskonały sposób na atrakcyjne i twórcze spędzenie czasu w gronie rodziny, przyjaciół lub kolegów.

Nasze zajęcia uczą bawiąc i bawią ucząc. Pokazujemy na czym polega tworzenie szkła, opowiadamy o historii jego produkcji, pozwalamy samemu spróbować sztuki dekorowania technikami malowania, piaskowania i grawerowania.

Na naszych warsztatach nie ma granic. Dostępne są dla każdego - przedszkolaków, uczniów, studentów czy osób dorosłych. Liczą się na nich wyłącznie wyobraźnia i pomysły uczestników.

Uwaga! Od października 2020 można również skorzystać z oferty warsztatów wyjazdowych. Zajęcia przeprowadzimy w miejscu wskazanym przez zamawiającego (sali gimnastycznej, sali lekcyjnej, pomieszczeniu w domu kultury, itp.). Minimalna liczba uczestników - 10 osób. MALOWANIE SZKLANYCH OBRAZKÓW - maksymalnie 30 osób w grupie (w połączeniu ze zwiedzaniem możliwe jest przyjęcie jednorazowo 2 grup po maksymalnie 30 osób). Wiek uczestników: 5-15 lat

Dzieci nanoszą przygotowane wcześniej wzory zwierząt, roślin lub postaci na szkło, a następnie powstałe kontury wypełniają farbami. W ten sposób powstają szklane obrazy.


MALOWANIE FARBAMI WITRAŻOWYMI - maksymalnie 30 osób w grupie (w połączeniu ze zwiedzaniem możliwe jest przyjęcie jednorazowo 2 grup po maksymalnie 30 osób). Wiek uczestników: od lat 14

Na szklany wyrób (do wyboru: talerzyk lub antyramka) uczniowie za pomocą farby konturowej nanoszą  gotowy wzór albo wymyślony przez siebie motyw. Tak powstały zarys zostaje wypełniony specjalnymi farbami do szkła, które po wyschnięciu należy wypalić w piekarniku.
ZAJĘCIA TWORZENIA OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH - maksymalnie 30 osób w grupie (w połączeniu ze zwiedzaniem możliwe jest przyjęcie jednorazowo 2 grup po maksymalnie 30 osób)

Uczestnicy zajęć zdobią bombkę choinkową lub szklaną pisankę za pomocą farb akrylowych i brokatów. Taka ozdoba, przez swój wyjątkowy charakter, będzie doskonałym prezentem dla najbliższych.


Młodsze dzieci mogą skorzystać z alternatywnych zajęć i namalować szklane obrazki z motywami bożonarodzeniowymi lub wielkanocnymi.


ZAJĘCIA PIASKOWANIA - maksymalnie 15 osób w grupie (w połączeniu ze zwiedzaniem możliwe jest przyjęcie jednorazowo 2 grup po maksymalnie 15 osób). Wiek uczestników - od 14 lat

Zajęcia te skierowane są do starszych uczniów szkoły podstawowej, młodzieży licealnej i dorosłych. Na szklanym przedmiocie (talerzyk, kubek, antyramka) za pomoca taśmy samoprzylepnej wyklejany jest wzór. Następnie trafia on do piaskarki, gdzie jest matowiony. 


ZAJĘCIA GRAWEROWANIA SZKŁA - maksymalnie 15 osób w grupie (w połączeniu ze zwiedzaniem możliwe jest przyjęcie jednorazowo 2 grup po maksymalnie 15 osób). Wiek uczestników - od 14 lat


Kolejną atrakcją dla starszych uczestników warsztatów jest zdobienie tafli szkła przy użyciu grawerek ręcznych.


Pozostałe warsztaty dostępne są okresowo w wyznaczonym przez Centrum Dziedzictwa Szkła czasie np. podczas ferii zimowych.
Są to warsztaty o różnej tematyce. Informacje na temat aktualnie organizowanych warsztatów są umieszczane każdorazowo na naszej stronie internetowej.

Do tej pory organizowaliśmy następujące warsztaty :

–  TWORZENIE DRZEWKA SZCZĘŚCIA - (maksymalnie 15 osób w grupie)

W programie: prezentacja multimedialna „DLACZEGO DRZEWKA SZCZĘŚCIA SĄ TAKIE POPULARNE”,  wykonanie drzewka szczęścia z przygotowanych materiałów i ozdobienie ich  kolorowymi szklanymi koralikami, wybijanie szklanych medali.


–   MALOWANIE SŁONIA W TECHNICE MANDALI - (maksymalnie 15 osób w grupie)

W programie: prezentacja multimedialna „NAJBARDZIEJ POPULARNE SYMBOLE SZCZĘŚCIA W POLSCE I NA ŚWIECIE”, ozdabianie szklanego kubka na przybory szkolne. Malowanie  kredkami i flamastrami słonika w technice mandali,  wybijanie szklanych medali.


–    MALOWANIE FIGURKI KRÓLOWEJ ŚNIEGU - (maksymalnie 15 osób w grupie)

W programie: prezentacja multimedialna” Hans Christian Andersen”, Malowanie szklanego świecznika w kształcie  figurki   Królowej Śniegu”, wybijanie szklanych medali.

- ZAJĘCIA TWÓRCZEGO RECYKLINGU - maksymalnie 15 osób w grupie

Zajęcia skierowane są do niewielkich grup dzieci i młodzieży. W trakcie zajęć uczniowie, biorąc udział w ciekawych zabawach i konkursach, poznają podstawowe zagadnienia związane z tematyką ekologii i ochrony środowiska. Dzieci, wykorzystując zużyte opakowania szklane oraz inne materiały przeznaczone do wyrzucenia, projektują i tworzą niepowtarzalny przedmiot.


- WARSZTATY "SZKLANA WĘDRÓWKA PRZEZ KONTYNENTY"  - maksymalnie 15 osób w grupie
DO WYBORU NASTĘPUJĄCE ZAJĘCIA:

1. WYPRAWA PO AMERYCE PÓŁNOCNEJ I POŁUDNIOWEJ

W programie: prezentacja multimedialna "PLEMIONA OBU AMERYK", tworzenie indiańskiej pocztówki, wybijanie szklanych medali

2. WYPRAWA PO ANTARKTYDZIE I ARKTYCE

W programie: prezentacja multimedialna "ANTARKTYDA I ARKTYKA - CIEKAWOSTKI", malowanie szklanego pingwinka, wybijanie szklanych serc

3. WYPRAWA PO AFRYCE

W programie: prezentacja multimedialna "AFRYKAŃSKA FAUNA I FLORA", malowanie motywów afrykańskich na szklanych talerzykach, układanki słowne, wybijanie szklanych medali

4. WYPRAWA PO AZJI

W programie: prezentacja multimedialna "PODRÓŻ PO KRAJACH AZJATYCKICH", recyklingowe ozdabianie pojemnika na ryż lub przyprawy, nauka pisowni podstawowych chińskich znaków, wybijanie szklanego medalu

5. WYPRAWA PO EUROPIE

W programie prezentacja multimedialna "ARCHITEKTURA EUROPY", szklana zgadywanka, projektowanie i piaskowanie szklanego kubka podróżnika, wybijanie szklanych medali


Cennik biletów: http://miastoszkla.pl/pl/ceny_biletow


Informacje i rezerwacje pod numerem telefonu: 13 44 400 31

Warsztaty dla osób indywidualnych organizowane są w okresie przedświątecznym. Zapraszamy na zdobienie bombek choinkowych lub malowanie szklanych pisanek.

 

 

Uwaga! Do 17 stycznia 2021 r. CDS będzie zamknięte dla zwiedzających! Zapraszamy na zakupy! -