Anna Gawłowska Szklany Warzwniak

Anna Gawłowska, „Szklany warzywniak”  – wystawa. Zapraszamy do Budynku Głównym CDS! W forey można oglądnąć wystawę Anny Gawłowskiej pt.: Szklany warzywniak. To wystawa inna niż wszystkie. Wspaniale komponuje się z klimatem nadchodzącej jesieni, czasem zbiorów i zadumy.  Artystka prezentuje na niej kolekcję szklanych warzyw. Sugestywne, przyciągające wzrok i uwagę bakłażany, dynie, kabaczki... moszczą się w skrzyniach, pośród rzeczywistych warzyw. W takiej swojskiej scenerii szklane warzywa kuszą urodą prosząc o dotknięcie, obiecując aksamitną czułość nagrzanej słońcem skórki.  Szklana, chłodna krystaliczność materii budzi zdziwienie i zapada w pamięć. Wystawa będzie czynna do 10 września br. Anna Gawłowska, magister Sztuk Pięknych i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we  Wrocławiu,

Anna Gawłowska Szklany Warzwniak

Kolejka - wycieczki i wynajem

Zachęcamy do skorzystania z wycieczki kolejką turystyczną. To atrakcja skierowana do dzieci. Kolejka jeździ na trasie Rynek - Ogródek Jordanowski (ul. Grodzka) - Rynek. Pozdóż trwa około pół godziny.

Informacji o bieżących godzinach jazdy kolejki turystycznej udziela obsługa kolejki pod numerem 508 070 343


Istnieje także możliwość rezerwacji kolejki dla grup zorganizowanych. Zgłoszenia przyjmuje recepcja Centrum Dziedzictwa Szkła, tel.: 13 444 00 31.
Kolejka - wycieczki i wynajem

CDS na antenie TV3 Kraków!

W czwartek 18.07.19 o godz. 18:15 zapraszamy do oglądania TV3 Kraków. W programie "Podróże z Góralem" - atrakcje Krosna i oczywiście Centrum Dziedzictwa Szkła!


https://krakow.tvp.pl/20675487/podroze-z-goralem
CDS na antenie TV3 Kraków!

LICHTUNG - wystawa witraży tylko do 3 listopada

LICHTUNG - wystawa witraży tylko do 3 listopada

Bistro zaprasza na posiłki!

W piwnicach budynku głównego Centrum Dziedzictwa Szkła (wejście od ul. Blich) funcjonuje Bistro LUCY STAR. Nasi goście (ale oczywiście nie tylko oni!!!!) moga tam smacznie zjeść.
Szczegółowe informacje oraz menu:

https://bistro-luki-star.business.site/

https://www.facebook.com/Bistro-Luki-Star-560173477845102/

Bistro zaprasza na posiłki!