Warsztaty malowania bombek dla dzieci! Zapraszamy!

Zapraszamy dzieci na warsztaty 23 grudnia, na godz. 14:00. Zajęcia będą trwały około 1,5 godziny. Wykonane bombki chionkowe uczestnicy zabiorą ze sobą do domu. 
Koszt 22 zł od osoby. 
Zgłoszenia uczestników i zapisy pod nr tel. 134440031. 
Uwaga - zajęcia odbędą się, jeżeli zapisze się minimum 5 uczestników.

Warsztaty malowania bombek dla dzieci! Zapraszamy!

Konkurs Mikołajkowy w CDS ! 

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza dzieci oraz młodzież w niedzielę, 8 grudnia o godz. 13:00 na konkurs o tematyce świątecznej „Najpiękniejsza ozdoba świąteczna” . Konkurs poprzedzą warsztaty malowania bombek. Wykonane podczas tych zajęć, pod okiem wykwalifikowanych animatorów, ozdoby zostaną ocenione (w głosowaniu wezmą udział wszyscy uczestnicy warsztatów).Nagrodzone zostaną trzy najlepsze prace (na nich czekają miejsca na podium). Przewidziane są także nagrody pocieszenia.Dodatkowe atrakcje dla wszystkich uczestników to pokaz hutniczy oraz własnoręczne wybijanie szklanych medali.Wykonane podczas warsztatów ozdoby będą własnością uczestników.Czas trwania zajęć około 2 godziny.Zapisy pod numerem telefonu: 13

Konkurs Mikołajkowy w CDS ! 

Fotografie szkła w Galerii "Pasaż" w Iwoniczu-Zdroju

W Pijalni Wód Mineralnych w Iwoniczu-Zdroju, w Galerii "Pasaż" do końca stycznia 2020 roku prezentowana jest wystawa fotografii wykonanych przez słuchaczy Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie. To fotografie pochodzące z dwóch cyklów: "Źródło blasku i fantazji" oraz "Tworzywo", których tematem przewodnim było szkło. 

Wystawa jest wspólną akcją Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie, Stowarzyszenia Przyjaciół Iwonicza Zdroju i Centrum Dziedzictwa Szkła.

 Fotografie szkła w Galerii

Wystawa Silvio Vigliaturo "Tworzone światłem"

Wystawa włoskiego artysty tylko do 29 marca - zapraszamy! Bajecznie kolorowe, piękne prace Silvio Vigliaturo jeszcze tylko przez miesiąc będzie można zobaczyć w Centrum Dziedzictwa Szkła.

To doskonała okazja, by poznać twórczość artysty należącego od wielu lat do ścisłego grona znanych i cenionych europejskich twórców. Jego prace zdobią kolekcje muzealne we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Azji. Silvio ma w swoim dorobku ponad 160 wystaw indywidualnych.

Zapraszamy!!!!

Wystawa Silvio Vigliaturo

CDS na poznańskich Targach Glass

Targi Glass Targi Glass to to jedyne w Polsce targi branży szklarskiej. Dla wystawców to okazja do prezentacji maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego. Nie brakuje najnowszych zastosowań szkła w budownictwie i architekturze. Z kolei zwiedzający mogą uczestniczyć w niecodziennych pokazach technik zdobienia szkła oraz interaktywnych warsztatach. Glass to jednak przede wszystkim spotkanie przedstawicieli świata biznesu i okazja do nawiązania ważnych relacji partnerskich. Co roku udział w targach biorą liderzy branży, prezentując swoje produkty i najnowsze rozwiązania. Ostatnią edycję targów Glass i odbywających się w tym samym czasie targów branży kamieniarskiej Stone odwiedziło ponad 5000 profesjonalistów z całego świata. Zakres tematyczny tematyczny

 CDS na poznańskich Targach Glass