Sowi las - wyjątkowa szklana biżuteria!

SOWI LAS to wymyślony świat, w którym jest mądrze, ciekawie i kolorowo, gdzie można znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania, bo mieszkają tam mądre sowy. Ich dobre widzenie nocą zostało uznane za symbol dostrzegania tego, co niewidoczne, czyli świata duchowego, a równie dobry wzrok tych ptaków za dnia – gwarantować miał taki sam ogląd świata materialnego.  W symbolice więc sowa stała się synonimem mądrości i wiedzy.   Ptaki te  stały się inspiracją do zaprojektowania unikalnej kolekcji artystycznej biżuterii ze szkłem, w której centralnym elementem każdego naszyjnika jest szklany medalion wykonany przez hutników CDS i ozdobiony ręcznie malowanym, fantazyjnym wizerunkiem sowy. 16 wisiorów zawieszonych pojedynczo na ręcznie robionych sznurach to wyjątkowy zbiór pięknych ozdób.

Sowi las - wyjątkowa szklana biżuteria!

Rodzinny weekend w Mieście Szkła / Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W sobotę 11 maja zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkła rodziny z dziećmi. 
W tym dniu o godz. 10:00, 13:00 i 15:00 rodzinny bilet, uprawniający do zwiedzania całości, będzie dla nich kosztował mniej, tj.  dla 2 dorosłych z 1 dzieckiem - 20 PLN, z dwójką dzieci - 25 PLN, z trójką - 30 PLN. O każdej z wyżej wymienionych godzin na zwiedzanie wyruszy z przewodnikiem 20 osób,  więc z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację pod nr tel. 134440031.

Rodzinny weekend w Mieście Szkła / Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Długi weekend majowy

Rozpoczynamy długi majowy weekend. Centrum Dziedzictwa Szkła będzie czynne codziennie, od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 17:00 (ostatnie wejście na zwiedzanie całości obiektu o 15:00), w niedzielę 11:00 – 17:00 (ostatnie wejście na zwiedzanie całości obiektu o 15:00). 
O godz. 16:00 jest możliwość odbycia skróconego zwiedzania obejmującego tylko pokaz formowania szkła oraz film o historii produkcji szkła.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zwiedzaniem w tym okresie prosimy o wcześniejszą rezerwację biletów! Tylko to daje gwarancję, że zobaczycie Państwo wszystkie atrakcje w CDS. 

Rezerwacje przyjmujemy pod nr tel. 134440031

            

Długi weekend majowy

Wielkanoc 2019

Wielkanoc 2019

Malowanie szklanych pisanek - warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat w czwartek 18 kwietnia, na godz. 10:00

Młodsze dzieci będa uczestniczyć w warsztatach wraz z opiekunem. Zajęcia potrwają około 1,5 godziny, ich cena to 20 zł od 1 osoby. W zwiazku z ograniczoną liczbą uczestników (maksymalnie to 15 dzieci) prosimy o szybka decyzję i rezerwację pod nr tel. 13 444 00 31.

Malowanie szklanych pisanek - warsztaty dla dzieci