Prezentacja kalendarza KPB 2016

Wczoraj (29.12) w Centrum Dziedzictwa Szkła odbyła się prezentacja kalendarza KPB 2016. Najnowszy kalendarz to szczególne spotkanie z twórczością Stanisława Borowskiego – wybitnego artysty, którego pasja została "zaklęta w szkle".

Premiera Kalendarza Artystycznego wydawanego przez Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Krośnie S.A. to wydarzenie cykliczne. Przedsiębiorstwo już od dwudziestu lat jest wydawcą unikatowych kalendarzy, których bohaterami są wyjątkowi artyści i ich dzieła.

Tematem kalendarza na rok 2016 jest twórczość Stanisława Borowskiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów tworzących w szkle.
Spotkanie, które uświetnił swoją obecnością artysta z rodziną, zgromadziło wiele osób związanych z życiem kulturalnym miasta, a także szklaną twórczością. Został zaprezentowany film "Szklane życie - Stanisław Borowski" oraz reportaż z wystawy, którą CDS gościło na początku roku - "Studio Borowski. Obiekty do wnętrz i ogrodów."
Przy piecu hutniczym odbył się koncert Piotra Nowaka, muzyka zespołów Blackout i Breakout, oraz Anny Łopuszańskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu i zachęcamy do obejrzenia zdjęć.