Glasstosteron - zapraszamy na wernisaż

27 czerwca o godz. 17.30 w Sali Wystaw Czasowych CDS odbędzie się wernisaż wystawy pt. GLASSTOSTERON Tak, o projekcie i wystawie, pisze we wstępnie do katalogu wystawy jej kurator, prof. Kazimierz Pawlak: „(...) W sfeminizowanym świecie sztuki szkła pozostała niewielka grupa artystów, w żyłach których krąży jeszcze zachowany od prahistorii, tajemniczy składnik ich organizmów glasstosteron. To on odpowiada za miliony szklanych dzieł sztuki, które wykreowali od czasu wydmuchania pierwszej, szklanej bańki do czasu powstania w USA, w drugiej połowie lat 60. XX wieku, artystycznego zjawiska nazwanego później Art Glass Movement’em. Mężczyźni, pionierzy tego ruchu, rozpropagowali pełne uniezależnienie się twórcy od huty szkła (...). Powstające pracownie/studia szkła, dały możliwość niekończących się eksperymentów i otworzyły drogę do eksplorowania kolejnych, nowatorskich

Glasstosteron - zapraszamy na wernisaż

Akcja "kod" w CDS

W związku z obchodzonymi w najbliższy weekend (2-4 czerwca) Dniami Krosna dla wszystkich krośnian, którzy zarezerwują sobie na te dni zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła, mamy niespodziankę. Przy zakupie biletu i okazaniu dowodu z meldunkiem w Krośnie (kod pocztowy) otrzymają 50 procent zniżki. 

Akcja

TWORZYWO - wystawa fotografii słuchaczy PPSKAKiB w Krośnie. Zapraszamy!

Na wystawie, czynnej do połowy czerwca, prezentowowanej na poziomie -2 w budynku głównym, pokazane są fotografie słuchaczy kierunku fotografia Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie. Drukowane na płótnie, wielkoformatowe zdjęcia związane są tematycznie ze szkłem.

TWORZYWO - wystawa fotografii słuchaczy PPSKAKiB w Krośnie. Zapraszamy!

Noc Muzeów w Centrum Dziedzictwa Szkła20 maja, w ramach Nocy Muzeów, Centrum Dziedzictwa Szkła odwiedziło ponad 2500 osób. Serdecznie dziekujemy!


Noc Muzeów w Centrum Dziedzictwa Szkła

Casting agencji modelek i modeli w Centrum Dziedzictwa Szkła

                                                                                                                                          Nie przegap okazji!                                                                      Daj się odkryć!        

Casting agencji modelek i modeli w Centrum Dziedzictwa Szkła