"Szkło - krótka historia" - wystawa w Rudniku nad Sanem

W Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem można do końca wakacji oglądać wystawę pt. "Szkło - krótka historia", na którą składają się: warsztat szklarski, narzędzia, materiały oraz wyroby szklane - od kompozytów z włóknem szklanym, przez witraże, szkło fusingowe, po szklane rzeźby.
Zapraszamy więc do Rudnika, jest to miejsce warte bliższego poznania.


Noc Muzeów za nami

W tę wyjatkową noc, jak zwykle nie zawiedli nas goście. Było tłoczno, ale interesująco i życzliwie. Dziękujemy wszystkim! Także sponsorowi, PGE. Zapraszamy za rok na tę samą imprezę, a do tego czau na nasze wystawy, wydarzenia, zwiedzanie całości i do sklepu, gdzie zawsze czekają ciekawe szklane gadżety.

Noc Muzeów za nami

Noc Muzeów w Centrum Dziedzictwa Szkła!

19 maja NOC MUZEÓW w CDS!!! Jak co roku Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie bierze udział w tej bardzo popularnej corocznie organizowanej ogólnopolskiej akcji. W tym roku chcemy zaproponować wszystkich tegorocznym gościom coś specjalnego! Po raz pierwszy udostępnimy nieodpłatnie do zwiedzania „Piwnice Przedprożne” mieszczące się pod zachodnią pierzeją krośnieńskiego Rynku. Oprócz szeregu atrakcji jakie tej nocy czekać będą na turystów, którzy odwiedzą naszą trasę podziemną, przygotowaliśmy dla wszystkich, także tych, którzy z różnych względów nie skorzystają z naszej tegorocznej oferty                                               

Noc Muzeów w Centrum Dziedzictwa Szkła!

Inspirowane szkłem - wystawa fotografii

"Inspirowane Szkłem" to tytuł praktycznej pracy dyplomowej słuchacza Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy - Krystiana Lachora. Autor zdjęć zaprezentuje swoje przekształcenia fotograficzne, w których inspiracją było szkło; jego kształt, kolor i faktura. 
To wyjątkowo ciekawa wystawa, czynna w foyer Centrum Dziedzictwa Szkła, ul. Blich 2, do końca wakacji. 

Inspirowane szkłem - wystawa fotografii

"Dmuchawce, latawce ..." - nowa kolekcja szklanej biżuterii już dostępna!

"Dmuchawce, latawce ..." to temat nowej kolekcji biżuterii artystycznej ze szkłem, której autorem jest Marta Bożek- Pocenty. Impulsem twóczym był tu bajkowym widok wiosennych kobierców utkanych ze złocistych kwiatów mniszka, przypominających tysiące słońc, które najpierw zstąpiły na ziemię i rozesłały się po łąkach obwieszczając światu nadejście wiosny, by niebawem zamienić się w lekkie i puszyste chmurki, które przy najmniejszym powiewie wiatru wzbijają się wysoko w niebo niczym latawce i pędzą w dal, na spotkanie upalnego lata. Tę wyjątkową kolekcję stanowi 16 unikatowych naszyjników, w których szklane elementy zostały wykonane ręcznie przez hutników CDS, a następnie ozdobione przez autorkę złocistymi kwiatami mniszka i delikatnymi pióropuszami dmuchawców. Biżuteria z tej kolekcji prezentowana będzie


Przypominamy o konieczności rezerwacji biletów - tel. 13 444 00 31 -