Witraże

Witraże to wyjątkowo piękne, chlubiące się wiekową tradycją przeszklenia okienne. We współczesnej sztuce witrażownictwa mamy szereg nowych możliwości, umożliwiających niemal nieskrępowane technicznymi ograniczeniami, działania. Jednak nadal klasyczny witraż budzi zachwyt.

Na wystawie stałej w Centrum Dziedzictwa Szkła prezentujemy witraże współczesne, w tym nowoczesne – jak słynny projekt Gerharda Richtera dla katedry w Kolonii oraz klasyczne.

Witraże

11 listopada - II Wystawa Broni palnej współczesnej i historycznej w foyer CDS

11 listopada w godz. 9:00 - 16:00 w foyer Centrum Dziedzictwa Szkła będzie można zwiedzić wystawę broni współczesnej i historycznej. Szczegóły u organizatorów.World Travel Show- Międzynarodowe Targi Turystyczne

W dniach 19-21 października Centrum Dziedzictwa Szkła uczestniczyło w cieszących się popularnością Międzynarodowych Targach Turystycznych zorganizowanych w Nadarzynie.
Stoisko Krosna Miasta Szkła prezentowało się bardzo dobrze i było chętnie odwiedzane przez gości imprezy.


World Travel Show- Międzynarodowe Targi Turystyczne

Szkło - krótka historia

Wystawa "Szkło - krótka historia" z budynku głownego trafiła do Piwnic Przedprożnych!

Tutaj, obok atrapy pieca hutniczego doskonale uzupełnia dotychczasową ekspozycję.
Zobaczycie więc w telegraficznym skrócie najważniejsze etapy produkcji szklarskiej od warsztatu hutnika po narzędzia i sprzęt, którym się posługuje. To pouczająca lekcja, podczas której można z bardzo bliska przyjrzeć się prostym, niezmiennym od dziesiątków, a nawet setek lat, narzędziom. 

Szkło - krótka historia

Oferta wynajmu lokalu gastronomicznego

Centrum Dziedzictwa Szkła Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie przy ul. Blich 2 posiada do wynajęcia od 1 stycznia 2019 r. atrakcyjny, gotowy do użytkowania lokal gastronomiczny o powierzchni 115,92 m² (powierzchnia bufetu i kawiarni – 62,33 m², powierzchnia zaplecza gastronomicznego 31,99 m²). Lokal usytuowany jest w budynku głównym CDS, w atrakcyjnym miejscu – na trasie przejścia od ulicy Legionów na płytę główną rynku. Dostęp do restauracji od ulicy Blich. Istnieje możliwość zagospodarowania także przyległego tarasu widokowego w ramach zawartej umowy najmu. Cena wywoławcza za najem całej powierzchni (łącznie z tarasem): 2.000 zł netto. Oferty pisemne w zamkniętych kopertach prosimy składać w terminie do 21 grudnia 2018r.  w biurze Spółki przy ul. Blich

Oferta wynajmu lokalu gastronomicznego

Przypominamy o konieczności rezerwacji biletów - tel. 13 444 00 31 -