Spektakl "Spowiedź w drewnie" w CDS!

Zapraszamy w niedzielę, 9 czerwca o godz. 12 do CDS. 

„Spowiedź w drewnie” J. Wilkowskiego w reżyserii Jacka Buczyńskiego – to spektakl w wykonaniu  aktorów Amatorskiej  Sceny Dorosłych zrzeszonej przy Krośnieńskiej Fundacji Rozwoju.

Amatorską Scenę Dorosłych tworzą wraz z założycielem Jackiem Buczyńskim: Marek Burdzy, Katarzyna Truty, Przemek Polański i Anna Romańczak.

Przedstawienie jest częścią obchodów tegorocznej edycji Dni Krosna.

Wstęp bezpłatny. Koniecznie jest wcześniejsze pobranie wejściówek w Recepcji CDS (informacja tel. 134440031). Ilość miejsc ograniczona!

Spektakl

Dzień Dziecka w Galerii Vivo

Zapraszamy wszystkie dzieci w dniu ich święta do Galerii Vivo w godzinach 13:00 - 18:00!
Będziemy na Was czekać z warsztatami malowania na szkle. Będziecie też mogli obserwować trudną sztukę wykonywania szklanych figurek nad ogniem! 

Nie zabraknie też innych atrakcji!
Dzień Dziecka w Galerii Vivo

Szklane dźwięki - Noc Muzeów w CDS

Noc Muzeów (18.05.2019 r.) za nami. W godzinach 17:00 - 24:00 można było zobaczyć Budynek Główny, a w nim:
- piec hutniczy z pracującym zespołem hutników
- czynne warsztaty zdobienia szkła 
- wystawy
- krótki film o produkcji szkła (sala kinowa)

Czynny był także nasz sklep.

Wszystkim, którzy odwiedzili nas w tę szczególną noc (a było u nas 2500 osób) - serdecznie dziękujemy!


Szklane dźwięki - Noc Muzeów w CDS

Sowi las - wyjątkowa szklana biżuteria!

SOWI LAS to wymyślony świat, w którym jest mądrze, ciekawie i kolorowo, gdzie można znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania, bo mieszkają tam mądre sowy. Ich dobre widzenie nocą zostało uznane za symbol dostrzegania tego, co niewidoczne, czyli świata duchowego, a równie dobry wzrok tych ptaków za dnia – gwarantować miał taki sam ogląd świata materialnego.  W symbolice więc sowa stała się synonimem mądrości i wiedzy.   Ptaki te  stały się inspiracją do zaprojektowania unikalnej kolekcji artystycznej biżuterii ze szkłem, w której centralnym elementem każdego naszyjnika jest szklany medalion wykonany przez hutników CDS i ozdobiony ręcznie malowanym, fantazyjnym wizerunkiem sowy. 16 wisiorów zawieszonych pojedynczo na ręcznie robionych sznurach to wyjątkowy zbiór pięknych ozdób.

Sowi las - wyjątkowa szklana biżuteria!

Rodzinny weekend w Mieście Szkła / Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W sobotę 11 maja zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkła rodziny z dziećmi. 
W tym dniu o godz. 10:00, 13:00 i 15:00 rodzinny bilet, uprawniający do zwiedzania całości, będzie dla nich kosztował mniej, tj.  dla 2 dorosłych z 1 dzieckiem - 20 PLN, z dwójką dzieci - 25 PLN, z trójką - 30 PLN. O każdej z wyżej wymienionych godzin na zwiedzanie wyruszy z przewodnikiem 20 osób,  więc z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację pod nr tel. 134440031.

Rodzinny weekend w Mieście Szkła / Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Rezerwacja biletów wstępu pod nr tel. 134440031 -