"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" w CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła po raz kolejny uczestniczy w tej ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną.

W dniach 6-8 października br. na zwiedzanie całości CDS (budynku głównego i Piwnic Przedprożnych) obowiązuje zniżka w wysokości 50%.

 Uwaga! Obowiązuje rezerwacja wejściówek! 

                                                 

                                              OUTSIDE/INSIDE

OUTSIDE INSIDE  to wystawa podsumowująca International Project/ GLASS ART WORKSHOP Wrocław 2017/ Międzynarodowe Warsztaty Szkła Hutniczego, w której wzięły udział uczelnie Artystyczne z Polski, Czech i Słowacji. Wystawa podobnie jak i całe warsztaty odbyły się pod hasłem Outside/ Inside. Zrealizowane prace wykorzystywały hutnicze metody kształtowania szkła. Warsztaty były pretekstem do wymiany doświadczeń i metod pracy z gorącym szkłem w kontekście zaproponowanego tematu. W warsztatach wzięli udział pedagodzy i studenci z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Bratysławie, Usti nad Labem, Żlinie oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. The Eugeniusz Geppert Academy of Fine Art and Design in Wrocław

OUTSIDE/INSIDE

Aniołowo - nowa kolekcja szklanej biżuterii

Aniołowo to niezwykłe miejsce między niebem i ziemią, w samym środku duszy każdego człowieka, gdzie mieszkają wszystkie anioły. Stamtąd pilnie i z wielką uwagą śledzą bieg ludzkich spaw, by w razie nagłej, pilnej lub tylko zwyczajnej potrzeby - natychmiast zjawić się ku pomocy.

Poczucie istnienia właśnie takiego miejsca stało się inspiracją do stworzenie wyjątkowej kolekcji artystycznej biżuterii ze szkłem, zaprojektowanej i zrealizowanej przez Martę Bożek-Pocenty, w której szklane medaliony wykonane przez hutników z CDS, zostały ozdobione przez autorkę ręcznie malowanymi wizerunkami kolorowych aniołów.

Kolekcję tworzy zestaw 16 unikatowych naszyjników; będzie ona prezentowana w hallu CDS od września do grudnia 2017 roku. Tam też można je kupić. 


Aniołowo - nowa kolekcja szklanej biżuterii

Nominacja dla CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła otrzymało nominację do tytułu Turystyczny Produkt Roku 2017/Turystyczna Usługa Roku 2017

Celem programu jest promocja usług i produktów z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy oraz gwarantują klientom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

Idea nagradzania najlepszych produktów i usług dedykowanych uczestnikom i organizatorom turystyki w Polsce, powstała kilka lat temu podczas Kongresu Turystyki Polskiej, którego organizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki i Miasto Świdnica, a partnerami merytorycznymi są: Polska organizacja Turystyczna, Izba Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej, Dolnośląska Organizacja Turystyczna i redakcja Forum Biznesu.


Nominacja dla CDS

Ogłoszenie

 Centrum Dziedzictwa Szkła Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie przy ul. Blich 2 ogłasza postępowanie ofertowe na „Najem i                  zagospodarowanie lokalu gastronomicznego w budynku Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie” Przedmiotem konkursu jest dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty najmu i zagospodarowania pomieszczeń o powierzchni 115,92 m² (powierzchnia bufetu i kawiarni – 62,33 m², powierzchnia zaplecza gastronomicznego 31,99 m²) na poziomie -1 budynku CDS . Informacje o szczegółowych zasadach, trybie i warunkach postępowania a także regulamin postępowania można otrzymać w Biurze Zarządu Spółki, ul. Blich 2, tel. 13 43 635 68. Oferty należy składać do dnia 14 sierpnia 2017 r. do godz.10.00, w Biurze Zarządu Spółki


Przypominamy o konieczności rezerwacji biletów - tel. 13 444 00 31 -